Bebek İçin Şampuan ve Sabun Seçimi

Bebek|

Bebeğinizin doğduğu ilk andan itibaren cildine çok fazla önem veriyor olabilirsiniz. Çünkü bebeklerin cildi henüz çok narin ve hassastır. Bunun için kullanılan şampuan ve sabunlarda dikkatli olunması gerekir.

Bebek Bakım Rutini

Bebek|

Kendinize iyi baktığınız kadar, bebeğinize de iyi baktığınızı biliyoruz. Onun huzurlu olmasını sağlamak için hassas cildini korumak ve çok iyi bakmak gerekiyor.

Biberon Temizliği

Bebek|

Bebeğinizin sağlığını düşündüğünüzde, özellikle besin maddelerini tükettiği araçların temizliğine çok dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin biberonları sık sık kullandığınız araçlardan biridir.

Kaçınılması Gereken Beyaz Gürültü Hataları

Bebek|

Beyaz gürültü, birbirine karıştırılmış tüm farklı ses perdelerinin birleşimidir. Bebeklerin sakinleşmesi ve uyumasında kullanılır. Özellikle, huzursuzluğu yatıştırmak ve uykuyu arttırmak için harika bir araçtır. Ancak bazı ebeveynler “Beyaz Gürültü” hakkındaki bazı yanlış düşüncelere sahip olabiliyor.

Bebeklerde Görülen Mizaç Türleri

Bebek|

Her kişinin kendine özgü davranışları, olaylara verdikleri tepkileri vardır. Bunların hepsi birleştiğinde kişinin mizacını oluştururlar. Tabii ki, her bebeğin de kendine özgür bir mizacı vardır. Bazı bebekler zordur, bazı bebekler sakindir.