Özel Günlerde Verilebilecek Hediye Önerileri

Bebeğinizin dünyaya gözünü açması ile ona dair çeşitli kutlamalar yapmak isteyebilir ve bu kutlamalara gelecek misafirlerinize nasıl bir hediyelik yaptırsam diye düşünmeye başlayabilirsiniz. Haydi birlikte bu hediyelikler ne olabilir bakalım.

Magnet
Buzdolabı üzerine yapıştırılan magnetler, misafirleriniz için güzel bir hediyelik tercihi olabilir. Bebek figürlü modeller, bebeğinizin fotoğrafının olduğu, deniz kabuğu üzerine süsleme yapılmış ürünleri ya da aynı zamanda gazoz açacağı olarak da kullanılabilen magnet çeşitlerini alternatif olarak düşünebilirsiniz. Kendiniz de malzemelerini alıp tülden, keçeden ve alçıdan magnet yapabilirsiniz.

Makrome Anahtarlık
Son zamanlarda popülerliğini yeniden kazanan makrome sanatı ile bebeğinizin misafirlerine hediyelik anahtarlık yaptırabilir ve yapabilirsiniz. İstediğiniz renklerde makrome ipi ve anahtarlık klipsi satın alarak bir internet araştırması ile videolu anlatımları izleyerek evde kendiniz makrome örgü yapabilirsiniz.

Kokulu Sabun
Asetat kutularında dağıtılan farklı aromatik kokulu sabunların kutuları, farklı renklerde tül ve kurdeleler ile bağlanarak süslenebilir. Üzerine desenli küçük kartlar hazırlanarak yapıştırılabilir.

Keçe Süsü
El emeği ile yapılan keçe süslerini düşünebilirsiniz. Kendinizin hazırladığı ya da satın aldığınız keçeden yapılmış süsler veya içi elyafla doldurulmuş minyatür keçe bebekler misafirlerinize hediye edebileceğiniz sevimli seçenekler arasındadır.

Sukulent
En güzel, özel günü hatırlatan seçeneklerden bir diğeri de evlerimizin vazgeçilmezi sukulentler. Çeşitli şekillerde süslenmiş sukulent çeşitleri kutlama ortamına hava katarken eve bebek görmeye, kutlamalarınıza gelen misafirler için el altında bulundurabileceğiniz bir seçenek olacak.

Lavanta Kesesi
Aktardan alabileceğiniz lavanta tohumları ile tül veya keten kumaşlarla, boncuk yapıştırıp veya motifler işleyerek minik lavanta keseleri yapabilirsiniz. Misafirleriniz bu keseleri dolap içlerine, kıyafet aralarına koyabilir veya banyoda süs olarak kullanabilirler. Hoş kokulu bir hediye misafirlerinizin hoşuna gidebilir.

Amigurumi Hediyelik
Örgü yapmayı seven anneler için günümüzde popüler olan amigurumi sanatı ile yapılacak sevimli, küçük hediyelikler yapabilirsiniz. Bir internet araştırması ile video anlatımlı birçok modeller bulabilirsiniz. Sık iğne yapmayı biliyorum diyorsanız bu fikir sizin için güzel olabilir.

Kavanoz Mumluk
Dekoratif hediyelik olan cam kavanoz mumluklar; süslemeler, isimlikler ile şık bir bebek hediyesine dönüşebilir. Farklı renk ve kokularda üretilebilen minik mum kavanozları, normal mum ile veya jel mumdan tasarlanabilir. Ayrıca kutlama konseptine uyumlu olarak hazırlatılarak hoş bir ortam yakalayabilirsiniz.

Kahve Çekirdekleri
Minik kavanozlar içerisine doldurulmuş taze kahve çekirdekleri ya da öğütülmüş kahve çekirdeği düşünün. İsim etiketlikleri ve renkli kurdeleler ile süslendiğinde harika bir hediye olabilirler.