Hangi Makyaj Malzemesi Burcuna Hitap Ediyor?

Selam! Bu yazıda hangi makyaj malzemesinin hangi burçlara hitap ettiğini inceleyeceğiz. Burçların mizacı bambaşkadır ve aslında bizler yaptığımız makyajla istemeden de olsa kişiliğimizi yansıtırız. Bu yüzden hem makyajımız hem burcumuz karakterimizi yansıtıyorsa burçlar ile makyaj malzemeleri arasında bir ilişki var diyebiliriz.
O zaman bakalım burcuna hitap eden makyaj malzemeleri nelermiş;

KOÇ KADININ MAKYAJ MALZEMESİ: KIRMIZI RUJ
– Kırmızıların kadını Koç tabii ki ruj kullanmalı. Cesurluğu ile tanınan Koç kadını parlak ve iddialı renkleri sever. Başkaları için cesaret isteyen renkleri koç kadını rahatlıkla denemekten çekinmez.

BOĞA KADININ MAKYAJ MALZEMESİ: RİMEL
– Doğa düşkünü Boğa kadınları sade ve sakin tonlardan asla vazgeçemezler. Düzenli yapısıyla dikkat çeken Boğa burcu kadını, sadelikten VE şıklıktan yana olmayı sever.

İKİZLER KADININ MAKYAJ MALZEMESİ: FAR

– Entelektüelliği olan İkizler burcu aynı zamanda çeşitliliği seven, renkli kişilikleriyle de dikkat çeker. Rengarenk far paletleri ile İkizler kadını ruhunu gözlerine yansıtabilir. Her ikizler kadınına bir renkli far paleti şart.

YENGEÇ KADININ MAKYAJ MALZEMESİ: HİGHLİGHTER

– Sabrı ile dikkat çeken Yengeç burcu yeni şeyler denemeyi çok sever. Yengeç burcu kadını cildinin pürüzsüz ve canlı görünmesinden hoşlanır. Bu nedenle yüze parlaklık katan bir ürün olan highligter tüm yengeç kadınlarının favori ürünü olabilir.

ASLAN KADININ MAKYAJ MALZEMESİ: SİM

– Sim ve bol ışıltı kimi ifade eder dendiğinde herkes Aslan kadını yaklaşıyor diyebilir. Gösterişli Aslan kadını hem dudaklarını hem de gözlerini ön plana çıkaran makyajı ile her ortamda fark edilir. Bu yüzden aslan kadınının en sevdiği makyaj malzemesi sim veya parlatıcıdır demeniz mümkün.

BAŞAK KADININ MAKYAJ MALZEMESİ: KAPATICI
– Sadelik ve kusursuzluk seven başak burcu kadını için favori makyaj ürünleri şüphesiz kapatıcılar, fondöten ve fırçalar olmalıdır.

TERAZİ KADININ MAKYAJ MALZEMESİ: ALLIK
– Terazi kadını uyumlu ve arabulucudur. İşte tam da bu nedenle Terazi burcunun makyaj ürünü allıklar olmalıdır. Renk olarak ise huzur istedikleri günlerde şeftali tonlarını, zarif olmak istedikleri günlerde ise pembe tonlarından vazgeçmemelidirler.

AKREP KADININ MAKYAJ MALZEMESİ: KALEM
– Dumanlı göz makyajı Akrep kadınının imzası haline gelmiştir. Artık dikkat çekici ve etkileyici bakışlar, gizemli göz süzmeler hepsi Akreplerin tekelinde. O nedenle Akrep burcu kadınına en uygun makyaj ürünü kalemlerdir.

YAY KADININ MAKYAJ MALZEMESİ: EYELİNER

– Dikkat çekici renkleri günlük makyajında sıklıkla kullanan Yay burcu kadını, gözlerini belirginleştiren eyeliner türlerini makyajından eksik etmez.

OĞLAK KADININ MAKYAJ MALZEMESİ: BB KREM

-Ağırbaşlı ve geleneksel Oğlak kadını çok makyaj yapmaz çoğu zaman. Bu yüzden her zaman alternatif çözüm olan BB krem ile hem cildini makyaja hazırlar hem de tek sürüşte pürüzsüz görünüme kavuşur.

KOVA KADININ MAKYAJ MALZEMESİ: PRİMER

-Özgür ruhlu Kova kadını makyaj yapacağı zaman aydınlık bir yüze kavuşmak ister bu nedenle makyaj öncesinde sürülen parlak bir primer kova kadının favorisidir.

BALIK KADININ MAKYAJ MALZEMESİ: PUDRA

-Değişime uyum sağlayan ve klasiklerden yana olan balık burcunun makyajında her zaman bulundurduğu ürün pudradır.

Şevval Köseoğlu