Bebeğinizin Fotoğrafını Çekerken İpuçları

Kameranızın flaş ayarlarını, türlü uygulamaların filtrelerini unutun. Gün ışığı olduğu sürece ister akıllı telefon ister son teknoloji ürünü bir cihaz kullanıyor olun, doğal ışıkta güzel bebek fotoğrafları çekebilirsiniz.

En kıymetlinizin harika fotoğraflarını çekmeniz için bazı ipuçları:

• En iyi bebek fotoğrafları doğal gün ışığının bolca olduğu gündüz vakti çekilir. Doğal ışık, bebeklerin pürüzsüz ciltlerine mükemmel bir odaklanma sağlar. Güzel bir fotoğraf çekimi için pencere ışığını tercih edebilirsiniz. Şiddetli güneş ışığından kaçının çünkü şiddetli güneş ışığı fotoğrafta gölgeler yaratacaktır üstelik bebeğinizin sağlığı için uygun değildir.

• Fotoğraflarınızı çekmek için günün doğru saatini bekleyerek benzer sonuçlar elde edebilirsiniz. Bebeğinizin gözlerini kısmasını önlemek ve gölgeleri en aza indirmek için bebeğinizi sabah batıya bakan bir pencerenin veya öğleden sonra doğuya bakan bir pencerenin önünde fotoğraflayın.

• Bazı fotoğrafçıların “Sihir Saati” olarak adlandırdığı, genellikle gün doğumundan sonraki ilk saat veya gün batımından önceki son iki saat olan zamanı ayarlayın. Işık daha yumuşak ve daha sıcaktır ve gölgeler daha uzundur.

• Bebeğinizin fotoğrafını çekerken bir reaksiyon yakalamak için abartılı hareketler yapmanız gerekebilir. Komik surat ifadeleri yapabilir, nesneleri kullanarak ce-eee oyunu oynayabilir, eğlenceli sesler çıkartabilirsiniz. Bir bebeğin yüzündeki gülümsemeyi yakalamak için hızlı olmalısınız bu yüzden makinenizi sürekli çekim moduna getirebilirsiniz.