Anne ve Babaların İzleyeceği 5 Film Önerisi

1. ARAMIZDA BEBEK VAR / UN HEUREUX EVENEMENT (2011)

Eliette Abecassis’in otobiyografik romanından esinlenen duygu dolu bir aile filmi. Bir bebeğin hayatın ne kadar değiştirdiği bu filmde gözler önüne serilmiş. Barbara ve Nicolas çok mutlu ve sıradan hayatlarını değiştirebilmek için ve evlerine neşenin gelmesi için çocuk yapmaya karar verirler. Barbara’nın anneliğe olan heyecanı, baba olmak üzere olan Nicolas’ı da etkilemiştir ve bebeklerini kucaklarına almanın heyecanını birlikte yaşamaktadırlar. Barbara hamileliği süresince vücudundaki değişiklikleri, duygusal olarak değişkenliklerini tek tek kaleme alır. Bu süreçte ne kadar değiştiğini ve annelerin ne kadar zorluk çektiği, aynı zamanda da bu sürecin ne kadar değerli olduğunu anlatmaya başlamaktadır.

2. DİKKAT BEBEK VAR! / TO EXPECT WHEN YOU’RE EXPECTİNG (2012)

Doğumlara çeyrek kala yolları kesişen 5 çift aynı dönemlerde bebek beklemenin heyecanını ve sevincini yaşarken, hamilelik sürecinin sıkıntılarına beraber göğüs geriyor, en mutlu anlarına beraber şahit oluyorlar. Bebeğinizi beklerken sizi neler bekler sorusunun cevabını bulabileceğiniz kahkahalı bir filmi eşinizle izlemeye ne dersiniz?

3. ANNELİK / MOTHERHOOD (2009)

Anneliğin keyifli olduğu kadar çocuk büyütmenin de bir o kadar stresli olduğunu eğlenceli bir şekilde anlatan bu film, kadınların çocuk büyütürken bazen deliliğin sınırlarında gezdiklerini, kendilerini nasıl unuttuklarını da açık ediyor.

4. BAŞIMIZA GELENLER / LİFE AS WE KNOW IT (2010)

Holly ve Eric, korkunç geçen bir randevu sonrasında, hiçbir ortak noktaları olmadığını anlayıp bir daha görüşmemeye karar verirler. Ancak vaftiz kızları Sophie’nin hayatta tek sahip olduğu ebeveynler olduklarının farkına varınca farklılıklarını bir kenara bırakmak zorunda kalırlar. Yoğun sosyal hayatları devam ederken, Sophie için aynı çatı altında yaşayabilmenin de bir yolunu bulmalıdırlar.

5. 9 AY / NİNE MONTHS (1995)

Çocuk psikolojisi okuyan ve lüks hayat süren bir adamın kız arkadaşından beklenmedik bir anda “Baba oluyorsun.” lafını duyduktan sonra işi ve kariyeri tehlikeye giren adamın hayatını konu alan bir komedi filmidir.